ZAMAWIAJĄCY

 

 

 

 

INŻYNIER

 

 

 

 

WYKONAWCA

 

 

 

 

   

03.11.2014-09.11.2014

    
           
Planowane zamknięcia i otwarcia:

 

Planowane zamknięcia na węźle Wisłostrada:

 

Planowane nocne zawężenia Wisłostrady, do jednego pasa ruchu, pod podporami obiektu 55T w ul. Wybrzeże Gdyńskie w Warszawie:

 

             W nocy z 10 na 11 listopada (od godz. 20:00) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która zakłada zawężenie do 3    m. zjazdu z łącznicy 47T (kierunek Poznań-Gdańsk). Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do dnia 07.11.2014 (do godz. 8:00)

 

             W nocy z 11 na 12 listopada (od godz. 22:00) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która zakłada zawężenie prawostronne jezdni wschodniej Wisłostrady w relacji południe-północ, kierunek Centrum-Gdańsk. Ruch prowadzony będzie jednym pasem. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do dnia 12.11.2014 (do godz. 6:00)

 

             W nocy z 12 na 13 listopada (od godz. 20:00), planowane jest zawężenie lewostronne jezdni wschodniej Wybrzeża Gdyńskiego w relacji południe-północ, kierunek Centrum-Gdańsk, ruch prowadzony będzie jednym pasem. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 13.11.2014 (do godz. 6:00)

 

             W nocy z 13 na 14 listopada (od godz. 22:00), planowane jest zawężenie lewostronne jezdni zachodniej Wybrzeża Gdyńskiego w relacji północ-południe, kierunek Gdańsk-Centrum, ruch prowadzony będzie jednym pasem. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 14.11.2014 (do godz. 6:00)

 

             W nocy z 14 na 15 listopada (od godz. 22:00), planowane jest zawężenie prawostronne jezdni zachodniej Wybrzeża Gdyńskiego w relacji północ-południe, kierunek Gdańsk-Centrum, ruch prowadzony będzie jednym pasem. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 15.11.2014 (do godz. 6:00)

 

             W dniu 7 listopada (ok. godz. 20:00) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która przewiduje zamknięcie jezdni wschodniej ul. Wybrzeże Gdyńskie w relacji Centrum-Gdańsk (kierunek południe-północ) na węźle Wisłostrada, w celu prowadzenia robót wyburzeniowych obiektu 55T. Ruch będzie prowadzony jezdnią zachodnią, dwoma pasami w kierunku Gdańska oraz jednym pasem w kierunku Centrum. Wdrożona organizacja ruchu będzie obowiązywała do godzin wieczornych dnia 08.11.2014.

 

             W dniu 8 listopada (ok. godz. 20:00) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która przewiduje zamknięcie jezdni zachodniej ul. Wybrzeże Gdyńskie w relacji Gdańsk-Centrum (kierunek północ-południe) na węźle Wisłostrada, w celu kontynuacji robót wyburzeniowych obiektu 55T. Ruch będzie prowadzony jezdnią wschodnią, jednym pasem w kierunku Gdańska oraz jednym pasem w kierunku Centrum. Wdrożona organizacja ruchu będzie obowiązywała do godzin wieczornych dnia 10.11.2014 (do godz. 6:00)

 

             W dniu 14 listopada (w godzinach nocnych) planowane jest rozpoczęcie procesu wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu, która przewiduje otwarcie wyremontowanej jezdni północnej Trasy Armii Krajowej na odcinku od węzła Powązkowska do ul. Marka Hłaski. Ruch na tym odcinku będzie prowadzony dwoma psami w obu kierunkach. Projekt przewiduje zamknięcie jezdni południowej na tym odcinku w celu kontynuacji przebudowy drogi S-8. Na węźle Marymoncka utrzymane zostaną zjazdy z dróg zbiorczo rozprowadzających w kierunkach: północnym, południowym, zachodnim i wschodnim oraz przystanki autobusowe w kierunkach do Centrum i Pragę pod ul. Juliusza Słowackiego. Wdrożona organizacja ruchu będzie obowiązywać do października 2015.

 

             W dniu 16 listopada (w godzinach nocnych) planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która przewiduje zamknięcie jezdni zbiorczej na dojeździe do ulicy Władysława Broniewskiego od strony wschodniej. Objazd będzie poprowadzony łącznicą wjazdową na ulicę Juliusza Słowackiego (na węźle Marymoncka) do ulicy Włościańskiej w kierunku ulicy W. Broniewskiego. Wprowadzona organizacja ruchu umożliwi prowadzenie robót drogowych polegających na wymianie konstrukcji jezdni oraz wykonanie  robót nawierzchniowych.

 

 

                Przeprowadzone zmiany:

 

             W dniu 21 lipca 2014 Ul. Jagiellońska: przeprowadzono zajęcie skrajnego lewego pasa jezdni zachodniej w relacji północ-południe (Białołęka-Praga) oraz skrajnego prawego pasa ruchu jezdni wschodniej w relacji południe-północ (Praga-Białołęka) na wysokości fundamentów obiektu 6T. Utrzymane będą wszystkie relacje; Utrudnienia potrwają do 30 marca 2015

 

             W dniach 29 lipca 2014 wprowadzono tymczasową organizację ruchu dla potrzeb remontu obiektu 5T – estakada łącząca zjazdy w relacji wschód – północ i zachód – północ z ulicą Modlińską. Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje zawężenie o prawy skrajny pas zachodniej jezdni ul. Modlińskiej na wysokości ul. Elektronowej. Utrzymane zostały dwa pasy ruchu w kierunku północnym (Legionowo) oraz skręt w lewo na Trasę Armii Krajowej. Dodatkowo w późniejszym terminie zawężona została do  8 m. ul. Elektronowa. Utrudnienia potrwają do 30 marca 2015

 

             W dniu 4 sierpnia wprowadzono tymczasową organizację ruchu, w związku z remontem kładki dla pieszych nad Trasą Armii Krajowej w ciągu ul. Żelazowskiej. Ruch pieszych zostanie poprowadzony nowo wybudowanym ciągiem po zachodniej stronie ul. Słowackiego do wiaduktu na węźle Marymoncka. Utrudnienia potrwają do grudnia 2014

 

             W dniu 23 września (w godzinach nocnych) wprowadzono tymczasową organizację ruchu, otwarto jezdnię wschodnią węzła Powązkowska. Ruch jest prowadzony jezdnią zachodnią oraz wyremontowaną jezdnią wschodnią na obiekcie 410T. Na węźle utrzymane są wszystkie relacje (ruch po rondzie). Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu prac remontowych obiektu 411T, których rozpoczęcie planowane jest na wiosnę 2015 roku.

 

             W dniu 26 września (w godzinach nocnych) wprowadzono tymczasową organizację ruchu na ul. Słowackiego, na węźle Marymoncka. Ruch został poprowadzony jezdnią zachodnią oraz jezdnią wschodnią po wyremontowanym obiekcie 18 T. Na węźle utrzymane są  wszystkie relacje (północ – południe, południe – północ, wschód – północ, wschód – południe, północ – wschód, południe – wschód). Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do czasu przystąpienia do prac remontowych obiektu 11 T. Zamknięcie jezdni zachodniej ulicy Słowackiego dla remontu obiektu 11 T planowane jest jeszcze w listopadzie 2014 roku.

 

             W dniu 3 listopada (od godz. 20:00) wprowadzono tymczasową organizację ruchu, która  zamykała łącznicę 47T, z Trasy Armii Krajowej na ul. Wybrzeże Gdyńskie, w relacji zachód-północ, kierunek Poznań-Gdańsk, na węźle Wisłostrada. Objazd był prowadzony przez węzeł ul. Krasińskiego. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywała do dnia 04.11.2014 (do godz. 8:00)

 

             W dniu 5 listopada (po godz. 23:00) wprowadzono tymczasową organizację ruchu, która zakłada zamknięcie ul. Gwiaździstej pod Trasą Armii Krajowej. Organizacja ta pozwala prowadzić prace związane z wyburzeniem obiektu 9T wraz z fundamentami oraz budową nowego obiektu (wbicie ścianek szczelnych dla robót palowych i fundamentowych oraz budowa podpór). Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do stycznia 2015

 

             W nocy z 6 na 7 listopada (od godz. 20:00) wprowadzono tymczasową organizację ruchu, która zakłada zawężenie do 4,5 m. zjazdu z łącznicy 47T (kierunek Poznań-Gdańsk). Tymczasowa organizacja obowiązywała do dnia 07.11.2014 (do godz. 8:00)